"Branża HoReCa sprzeciwia się bezprawiu rządu"

Udostępniamy Państwu naganie z konferencji prasowej z 22.12.2020 r. 

POZWY

zbieramy chętnych Hotelarzy i Gastronomów chcących zawalczyć o odszkodowanie ze strony Skarbu Państwa za szkody poniesione (straty oraz utracone korzyści) z tytułu wprowadzania w sposób pozbawiony podstaw prawnych ograniczeń w funkcjonowaniu branży HoReCa.

Osoby zainteresowane inicjatywą prosimy o kontakt mailowy na adres prawo@polskaizbahotelarzy.pl oraz tel. +48 501099687

Sprawy sądowe będą prowadzone przez współpracujące z Izbą kancelarie adwokackie adwokat Anny Coban oraz adwokata Michała Fertaka. 

Warunki współpracy obejmują: opłatę wstępną w wysokości 1.000,00 zł netto oraz wynagrodzenie za sukces liczone jako procent od uzyskanej kwoty.

Dla członków Polskiej Izby Hotelarzy obowiązuje 30 % bonifikata !!! 

Wynagrodzenie procentowe będzie każdorazowo indywidualnie ustalane. 

Współpraca z kancelariami oparta jest na w pełni transparentnych zasadach regulowanych w umowie, którą – przed przystąpieniem do akcji – każdy z Państwa będzie podpisywał.

Przed skierowaniem sprawy do sądu otrzymają Państwo wszelkie niezbędne informacje o możliwym ryzyku procesowym związanym z wytoczeniem powództwa. 

Zapraszamy do kontaktu! 

Poniżej prezentujemy sylwetki adwokatów odpowiedzialnych za inicjatywę:

Adwokat Anna Çoban

Mecenas Anna Çoban jest warszawską adwokatką, specjalizującą się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobywane nie tylko w kancelariach prawnych, ale w pracy bezpośrednio dla przedsiębiorców. Wie, że prawnik ma być przede wszystkim skuteczny i dążyć do osiągnięcia celu, wskazując rozwiązania, a nie skupiając się na ograniczeniach. Zajmuje się wszystkimi aspektami prawnymi biznesu- wie, kiedy warto negocjować, a kiedy jedynym rozwiązaniem jest postępowanie sądowe.

Oprócz prawa gospodarczego i cywilnego, zajmuje się również postępowaniami karnymi, karno- skarbowymi oraz upadłością.

Przed założeniem kancelarii Çoban Legal, wiele lat współpracowała z jednym z największych ośrodków targowych w tej części Europy. 

Adwokat Michał Fertak

Adwokat Michał Fertak prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką nieprzerwanie od 2014 roku kiedy został wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Od rozpoczęcia aplikacji (2011 r.) nieprzerwanie występuje w licznych postępowaniach sądowych rozwijając umiejętności miękkie w zakresie argumentacji i taktyki procesu cywilnego. Od 2014 roku dodatkowo rozwija specjalizacę w zakresie postępowań karnych z uwzględnieniem przestępstw tzw. białych kołnieżyków (white collar crime). Występuje jako obrońca w procesach zorganizowanych grup przestępczych w całej Polsce. Z sukcesem reprezentuje klientów przed sądami powszechnymi w tym przed Sądem Najwyższym w najtrudniejszych sprawach cywilnych i karnych. 

W 2017 roku został wyróżniony w konursie RISING STARS organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i WOLTERS KLUWER POLSKA Od 2020 roku Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Hotelarstwa oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej OPS INVEST S.A.

REGULAMIN DUŻURU PRAWNEGO

1. Dyżur prawny prowadzony przez adw. Annę Coban oraz przez adw. Michała Fertaka.

2. W każdą środę (dzień roboczy), za pośrednictwem ZOOM.

3. Umawianie spotkania: prawo@polskaizbahotelarzy.pl

4. Potwierdzenie realizacji przelewu wysłane na adres biuro@polskaizbahotelarzy.pl jest  równoznaczne z umówieniem porady prawnej  w terminie wskazanym w pkt 2.

5. Wynagrodzenie:
a) warunki współpracy obejmują: opłatę wstępną w wysokości 1.000,00 zł netto oraz wynagrodzenie za sukces liczone jako procent od uzyskanej kwoty. .

b) dla członków Polskiej Izby Hotelarzy obowiązuje 30 % bonifikata 

6. Numer konta PIH do wpłat wynagrodzenia za poradę prawną:
87 1090 1043 0000 0000 0524 1456 

7. Jak dane są przetwarzane w ramach porady prawnej, vide: http://polskaizbahotelarzy.pl/RODO_Informacja.html

Hotelarze namawiają do składania pozwów przeciw państwu

Rząd ogranicza działalność gospodarczą niezgodnie z konstytucją – rozporządzeniami, zamiast ustawami, dlatego namawiamy do składania przeciw skarbowi państwa pozwów odszkodowawczych – mówią prawnicy związani z branżą hotelarską.

Hotelarze idą do sądu. W masowej akcji szykują pozwy indywidualne

Hotelarze są pod ścianą. Dlatego ruszył nabór chętnych do składania pozwów sądowych przeciwko Skarbowi Państwa. Inicjatorem akcji jest Polska Izba Hotelarzy. - Nie mamy już z kim rozmawiać. Został nam tylko niezawisły sąd. Zdecydowaliśmy się na pozwy indywidualne, ale mamy nadzieję, że to będzie akcja masowa – tłumaczy adwokat Michał Fertak. 

Hotelarze złożą pozwy przeciw Skarbowi Państwa?

Codziennie dostaję wiadomości od zrozpaczonych hotelarzy stojących na skraju bankructwa. Rząd imituje pomoc, postanowiliśmy walczyć i szukać sprawiedliwości w polskich sądach - mówił prezes Polskiej Izby Hotelarzy, Marek Łuczyński podczas konferencji zapowiadającej akcję składania pozwów przeciwko Skarbowi Państwa. 

Hotelarze będą indywidualnie pozywać rząd. "Nikt nas nie słucha, więc postanowiliśmy walczyć"

Polska Izba Hotelarzy zapowiedziała kierowanie pozwów indywidualnych przeciwko skarbowi państwa w związku ze stratami, jakie hotelarze ponoszą przez wprowadzone obostrzenia. - Jesteśmy pod ścianą, polski rząd nie pomaga naszej branży. Dlatego postanowiliśmy walczyć i szukać sprawiedliwości w polskich sądach - powiedział Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy. Są już pierwsi chętni do sądowej batalii.

OPINIA PRAWNA NT. ZMIANY ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW Z DNIA 06.11.2020 R.

Opinia prawna opracowana przez absolwentkę Harvard Law School, p. doktor Karolinę Tetłak, Katedra Prawa Finansowego, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Co mogą robić Hotele zgodnie z nowym Rozporządzeniem Prezesa RM z 23.10.2020 r. - opinia prawna.  

Opinia prawna opracowana przez absolwentkę Harvard Law School, p. doktor Karolinę Tetłak, Katedra Prawa Finansowego, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

OPINIA PRAWNA NT. ZMIANY ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW Z DNIA 06.11.2020 R.

Opinia prawna opracowana przez absolwentkę Harvard Law School, p. doktor Karolinę Tetłak, Katedra Prawa Finansowego, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt tarczy prawnej Polskiej Izby Hotelarzy i Północnej Izby Gospodarczej.

Postulaty PIH i PIG są zgodne z opinią Pana Wicepremiera Jarosława Gowina, który na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że "rząd chce nie tylko w miarę możliwości budżetu i podatnika wspierać przedsiębiorców "tarczami finansowymi", ale także chce zbudować ‼️"tarczę prawną"‼️. Według niego, ta tarcza miałaby pozwolić polskim przedsiębiorcom toczyć jak najskuteczniej walkę z globalnym kryzysem gospodarczym."

Oczekujemy, że inne organizacje branżowe i przedsiębiorcy poprą nasze wspólne stanowisko.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 6 listopada 2020 r.

WZÓR OŚWIADCZENIA
DO SKORZYSTANIA Z USŁUG HOTELOWYCH

Podróż służbowa; zgrupowania sportowe i współzawodnictwo sportowe; zawód medyczny; pacjent, opiekun pacjenta